Sirius Black - Gary

Kreslený Sirius

13. června 2008 v 12:56 | emma

Mega fotka Siriusa z HP3

10. června 2008 v 15:11 | emma

Gary o Siriusovi

2. dubna 2008 v 13:35 | emma
V novém článku v Life Style Extra herec Gary Oldman mluvil o Siriusi Blackovi, postavě, kterou ve filmech o Harry Potterovi hraje, a také o přátelství s Danielem Radcliffem...

Gary Oldman tvrdí, že role Siriuse Blacka ve filmech o Harry Potterovi z něj udělala "hustýho tátu".

Kritikou uznávaný herec - který opět přijal roli Harryho kmotra v pátém filmu dobrodružné série s názvem "Harry Potter a Fénixův řád" - říká, že si jeho dvě děti myslí, že je neuvěřitelně vděčný, že mohl hrát ve třech posledních filmech tak úspěšné filmové série.

Pro Empire Magazine Gary (49) řekl: "Mám tu postavu rád, protože je nepředvídatelná a velmi prchlivá, ale on není zlej chlap."

"Ale taky se mi líbila ta dynamika, že byl původně jako někdo zlý, ale nakonec to bylo úplně obráceně. A samozřejmě taky mám vlastní děti, které jsou nadšeny, že hraji v Harry Potterovi."

"Jsem součástí fenoménu. Pro své děti se stanete neuvěřitelným frajerem a kolem sebe máte mladé fanoušky. Takže se stanete takovým hustým tátou. A náhle je vám smutno."

Herecká hvězda také prozradila, že si vybudovala silné přátelství s Danielem Radcliffem, který hraje hlavní roli.

Dodává: "Děti ve filmech jsou skvělé, v jistém ohledu má toto hodně blízko k divadlu, protože i zde je ten pocit soudržnosti."

"A sblížíte se a neodloučíte, jak se to stává po konci natáčení většiny filmů. Lidi, co na tom pracují, jsou vážně skvělí, obzvlášť s Danem jsme velcí přátelé. Docela dost jsme se sblížili."

HP3 - 1 fotka Siriusa

17. března 2008 v 16:00 | emma

Sirius - pár blendov

17. března 2008 v 15:58 | emma

Sirius - mix fotiek

17. března 2008 v 15:56 | emma
snape_teamoo's photo from 3/2/08

Sirius - 1 fotka z HP5

6. března 2008 v 13:23 | emma

3 fotky Siriusa

6. března 2008 v 13:16 | emma

Sirius - animácia

4. března 2008 v 12:22 | emma

Have you seen this wizard?

4. března 2008 v 12:21 | emma

Plagát Siriusa z HP3

4. března 2008 v 12:20 | emma

Sirius Black - info

23. srpna 2007 v 17:15 | emma

Sirius Black - Info

Sirius Black se narodil v roce 1960, jako čistokrevný kouzelník a starší ze dvou bratru (jeho bratr - Regulus Black). Než nastoupil do Bradavic, vyrůstal v Blackově rodinném domě v Londýně - Grimmauldovo náměstí 12. Blackovy sestry - Bellatrix Blacková Lestrangeová; Andromeda Blacková Tonksová a Narcissa Blacková Malfoyová - jsou jeho sestřenice a přes ně jejich děti Nymfadora Tonksová a Draco Malfoy. Artur Weasley je Siriusův bratranec z druhého kolena a Molly Weasleyová něco jako jeho sestřenice.
Siriusovi rodiče byli zuřivě pro čistou krev, sami nebyli Smrtijedi, ale podporovali Voldemortovy vize o čistotě Kouzelnické rasy. Upřednostňovali jejich mladšího syna, Reguluse, který sdílel jejich názory; Sirius byl něco jako rebel už od dětství. Byl zařazen do Nebelvíru, přestože pro jeho rodinu byl tradiční Zmijozel. A potom jako dospělý s odměnou 10 000 Galeonu na jeho hlavu. Měl chuť dělat neplechy; strávil hodně svého času po škole se svým nejlepším přítelem Jamesem Potterem, který mu byl bratrem více než Regulus. Také tvořil pevné kamarádské pouto s Remusem Lupinem. Jeho kamarád byl i Petr Pettigrew. Nenáviděl Severuse Snapea. Tato nenávist prostoupila celý jejich život.
Sirius, společně s Remusem J. Lupinem, Jamesem Potterem a Petrem Pettigrewem byli celou dobu v Bradavicích parta. Aby dělali společnost Remusovi, když se přeměnil ve vlkodlaka, tak se v pátém ročníku, když jim bylo 15, nelegálně stali zvěromágy. Každý úplněk se čtyřka pohybovala po pozemcích, a díky tomu mohli napsat Pobertův plánek. Přezdívka Siriuse je Tichošlápek. Když bylo Siriusovi 16 let, utekl z domu a byl přijat Jamesovými rodiči jako jejich druhý syn. Měl je rád více než Blackovy - jeho matka ho poté vydědila.
Když skupinka přátel v roce 1977 opustila Bradavice, James Potter se oženil s Lily Evansovou a Sirius byl jejich nejlepší přítel. Objevil se na jejich svatebních fotkách jako šťastný mladý muž. Celá pětka - Potterovi, Lupin, Pettigrew a Black - vstoupili do Řádu Fénixe a bojovali v první válce proti Voldemortovi.
Sirius byl jmenován Harryho kmotrem, když se Harry v roce 1980 narodil a byl ustanoven jeho opatrovníkem pro případ, že by se něco Lily a Jamesovi stalo - něco předvídatelného pro členy Řádu - v nejhorších dnech přesila dvacet na jednoho. Sirius měl být Strážcem Potterova tajemství, ale v poslední chvíli je přesvědčil, aby použili Petra. Když se Sirius dověděl, že byli Potterovi napadeni té zlé říjnové noci, jel do Godrikova dolu na jeho létající motorce, ale našel dům v troskách. Potkal ho tam Hagrid. Sirius říkal, že jako Harryho kmotr, si ho může vzít, ale Hagrid, který poslouchal Brumbálovy rozkazy mu ho nedal a odvezl ho do Zobí ulice. Sirius mu dal na cestu svou létající motorku. Sirius sám pak vypátral Petra a měli spolu hádku na mudlovské ulici. Petr křičel, že Sirius zabil Jamese a Lily a potom vyslal velkou explozi. Sirius byl obviněn z vraždy Potterových a 13 mudlů a byl poslán do Azkabanu.
V roce 1993, po obdržení výtisku novin od Korneliuse Popletala (byl tam na inspekci), Sirius uviděl v Denním Věštci článek o výletu Weasleyových do Egypta - a tam, na titulní stránce, byl Petr Pettigrew v jeho Červíčkovské podobě. Kluk, na jehož rameni Petr seděl se měl letos vrátit do Bradavic, kde byl i Harry. Řízen vědomím, že jen on sám je schopen ochránit Harryho před nebezpečím, které tam bylo, když tam byl Červíček - Harry poslední žijící pojítko k jeho nejlepšímu příteli - Sirius se proměnil do své psí podoby a proplížil se přes stráže a v noci doplaval na pevninu. Cestoval do Surrey, aby poprvé spatřil svého kmotřence, kterému bylo 12 let, potkal Harryho na Magnoliové ulici, pak zamířil na sever do Bradavic (viděl, že tam pojede i Petr - jako Prašivka)
Opět byl v Bradavicích. Dvakrát se vloupal do zámku, jednou rozpáral Buclatou dámu v jejím obraze a jednou rozpáral nožem závěsy u Ronovy postele. Trio, Lupin a Snape ho objevili v Chroptící chýši a vyslechli pravý příběh o tom, co se stalo v noci z 31. října na 1. listopadu 1981. Siriusovým jediným cílem bylo najít Petra a ochránit Harryho. Harry a Hermiona použili Obraceč času, aby zachránili jeho a Klofana.
Vrátil se do Británie, když Harryho opět začala bolet jizva. Ještě jednou v psí podobě absolvoval cestu do Bradavic k ochraně Harryho. Byl u Harryho, když po turnaji Tří kouzelníků ležel na ošetřovně. Brumbál ho požádal, aby šel za Remusem a svolali "starou partu" pro nadcházející bitvu s Voldemortem.
Jako poslední žijící člen rodiny Blacku, Sirius zdědil rodinný dům - Grimmauldovo náměstí 12 - a dal ho Řádu Fénixe jako ústředí. Žili tam společně s Remusem Lupinem. Díky odměně 10 000 Galeonů za jeho hlavu a faktu, že Červíček bezpochyby řekl Voldemortovi o jeho podobě zvěromága, byl Sirius v tom domě uvězněn měsíce.
V červenci 1996 přišel Sirius do probíhající bitvy na Oddělení záhad - bojovali proti Smrtijedům. Sirius bojoval proti své sestřenici Bellatrix a těsně před koncem bitvy ho zabila. Jeho tělo propadlo přes záhadný oblouk a nemůže se vrátit.
Životní fakta:
Narozen: r. 1960 - zemřel v červnu 1996
Bradavice: r. 1971 - 1978, Nebelvír
Přezdívka: Tichošlápek
Oči: černé (popisované jako zastíněné, VzA19)
Vlasy: černé; nechává je ledabyle růst, když má problémy a krátké je má, když jdou věci dobře
Zuby: žluté (VzA 17)
Postava: vysoká a od Azkabanu velmi hubená
Rozlišovací znaky: velmi hezký - šlechtický, poněkud zpupný a domýšlivý Black dobře vypadá, když dost jí. Jeho smích připomíná štěkot
Neobvyklé schopnosti: Zvěromág (gigantický černý pes)
 
 

Reklama