Harry Potter a Kameň mudrcov

Nový bonus z HP1

11. prosince 2009 v 15:32 | emma

HP1 v TV

24. dubna 2009 v 14:14 | emma
Včera som listovala v programe a všimla som sim že Markíza bude opäť vysielať HP1. Neviem či budú nasledovať aj ďalšie diely....

Harry Potter a Kameň mudrcov: 1.5.09 Markíza 10:45

HP1 Blu-ray disk

17. února 2009 v 14:14 | emma
Harry Potter a Kameň mudrcov: 1 l 2

Vymazané scény z HP1

24. června 2008 v 15:14 | emma

Harryho list z Rokfortu

11. června 2008 v 13:17 | emma

Lístok na vlak

25. května 2008 v 18:34 | emma

Hagrid a Hedviga - HP1

4. dubna 2008 v 11:27 | emma

HP: Film1 - chyby

21. března 2008 v 14:53 | emma
1.) Ve chvíli, kdy profesor Qirel vběhne do velké síně a začne řvát "trol je ve sklepení," tak si všiměte, že nekoktá-zajímavé...
2.) Ve scéně, kdy se Hermiona schová pod umyvadlo před Trollem, tak ten Troll umyvadla rozbije kyjem, ale v další scéně jsou umyvadla zase vcelku a jako by se nic nestalo.
3.) Při prvotní scéně profesor Brumbál zhasíná zhasínadlem pouliční lampy. Jak ho kamera zabírá z dálky je vidět, že zbývají zhasnout ještě 3 lampy. On však dalším záběru zhasne jen 2 a ta třetí jako by se ztratila.
4.) Když naše trojice miří k Hagridovy, řiká jim Harry, že si Hagrid moc přál draka, že mu to řekl když se poprve setkali. Ale Hagrid o dracích vůbec nemluvil!
5.) V tomto díle je vchod do nebelvírské místnosti v nějaké chodbě. Ve třetím díle je vchod uprostřed pohyblivých schodišť. Že by se Nebelvírská místnost rok co rok měnila?
6.) Na začátku filmu se McGonagallová proměňuje z kočky na člověka rozhodně déle, než když Harry a Ron přijdou pozdě na hodinu proměňování.
7.) Ve scéně v umývárně kde se Harry a Ron utkali s trollem. Je tam záběr, kdy Hermiona vylejzá zpod umyvadla a jde směrem k Harrymu a Ronovi. Stříká tam voda, která křižuje Hěrmioně cestu. Pramínek se ovšem zastaví aby nepostříkal Hermionin kostým a jakmile Hermiona projde, zase se pustí.
8.) Když pan Dursley přibíjí prkno na schránku, aby se dovnitř nedostal dopisy, prkno je orientováno zleva doprava. Ale když se dopisy prorvou skrz, je prkno orientováno přesně obráceně.
9.) Když jsou s Hagridem ve skřetí bance, tak Hagrid dává hlavnímu skřetovi dopis od Brunbála. Tento dopis má oslí uši a je na kraji zamazaný, ale skřet už od Hagrida přebírá dopis téměř nepoškozený. 10.) Když na začátku padá Dudley do terária s hadem, tak na větvi had není. Ale když se změní úhel pohledu kamery, tak had je na větvi a do konce i kousek od prostoru, kde dřív bývalo sklo, takže by při Dudleyově pádu měl být vidět. 11.) Když jedou Ron a Harry v Bradavickém expresu, tak se Ronova patka, či jak se říká tomuto učesu posune z prostřed čela na stranu.
12.) Na začátku, když Dudley řve, že chce více a více dárků, tak se na ním sklání maminka. Ve většině záběrů jí z podhlenky kouká kus drátu, který je pravděpodobně od mikrofonu. Je to vidět na více záběrech, než ty které jsem poslal jako fotky.
13.) Na začátku filmu, když se harry probouzí ve svém kubálku, rozsvítí lampičku, tak na dveřích visí lopátka a smetáček. Ale když otevře dveře a chce jít ven (před tím, než ho tam Dudley znovu zabouchne), tak smetáček zmizel a na dveřích visí jen lopátka.
14.) Nezdá se vám, že jak na konci Harry dostane od Hagrida album,tak je na fotce s rodičema starší, než když ho Brumbál pokládal ke dveřím tety a strýčka na začátku? Je to prokazatelné jednak na první pohled stářím a na druhý vlasama!
15.) Když na začátku filmu vchází Harry do kuchyně má shnuté tričko, jakmile ale vejde má ho zase natažené.
16.) Na začátku když je Harry s Dursleyovýma v Zoo tak had na Harryho mrkne - ale hadi přece neumí mrkat!
17.) Když Harry poprvé vejde do Nebelvírské místnosti, tak ten prefekt říka, že chlapecké ložnice jsou nahoru doleva, dívky tamtéž, ale doprava. A když poprvé Harry, Ron a Hermiona zpatří chloupka a poté se vrací do ložnic, tak Hermiona vchází do levých dveří. Že by si ty ložnice vyměnili?
18.) Když se Hermiona při Famfrpálovém zápase dívala do dalekohledu, tak viděla Snejpa jak říkal proti Harrymu zaříkávadlo a za chvíli byla u něj a zapálila mu plášť. Jak by to mohla stihnout?
19.) Když přijde Harrymu koště, sedí ve Velké Síni. Ale když jeho Hedvika letí dovnitř, kde je začarovaný strop? Zmizel?
20.) Když si Harry vybírá hůlku, tak mu první nějak nesedne a on ji položí podélně s knihou. všimněte si kde je rukojeť. V dalším záběru se hůlka posunula (poznáte to podle rukojeti).
21.) Když Ron na konci filmu padá z koně, tak dopadne tak, že má jednu nohu pokrčenou a druhou přes ni. Ale o pár scén později, když harry s Hermionou běží k Ronovi, tak už má nohy jinak.
22.) Když Hagrid ukazuje Harrymu Hedviku, nemá Harry na čele jizvu. Ale v předchozí scéně, když mu pan Olivander vypráví o jeho hůlce, má Harry jizvu přesně nad obočím.
23.) Na zařazovacím ceremoniálu je Susan Bones (ta s dlouhými kudrnatými vlasy) zařazena do Mrzimoru. Později, na hodině profesora Snapea, vidíme, že sedí za Harrym, když se mu Snape pokládá své "zákeřné" otázky. Ale lektvary měli Nebelvír se Zmijozelem a žákyně z Mrzimoru by tam neměla co dělat.
24.) Když Harry, Ron a Hermiona projdou kolem Chloupka, kterého uspala harfa, a Chloupek se probudí, poslintá Ronovi rameno. Avšak když spadnou do propasti, jeho košile je úplně suchá.
25.) Na hodině létaní jsou Hermioniny vlasy zvlněné. Později, když třída pozoruje Nevilla po jeho pádu, můžete vidět, že je má rovné. A hned v další scéně jsou opět zvlněné.
26.) Ve scéně, kdy je harry u děravého kotle, a baví se s Hagridem o Voldemortovi, tak při prvním záběru za Harrym jsou u stolu za ním vidět lidé.... A v dalším záběru na Harryho je tam jenom černá zeď ... že by tak rychle utekli???
27.) Na začátku, v momentě kdy profesor pokládá obálku s dopisem na Harryho, nemá Harry na čele jizvu...
28.) Harry nemůže usnout první noc ve škole, sedí u okna se sovou. Je nasvícen měsícem z pravé strany, ale v pozadí je odlesk na hladině vody, jako kdyby svítil v protisměru.
29.) Když přichází dopisy Harrymu na Zobí ulici a strýc Vernon je trhá, můžete vidět nastřihlé obálky... Že by posílali nastřihnuté obálky?
30.) Zkuste si někdy spočítat na konci filmu v šachách koně - je jich tam pět!
31.) Když je hodina levitace, tak sedí nad Hermionou zrzavá holka. Ale když se Hermioně podaří její pero vzletět, tak nad ní sedí kluk.
31.) Na začátku slavnostní večeře na uvítání nového roku poté co je Harry zařazen do Nebelvíru si sedne na pravou stranu stolu vedle Rona. Když začínají jíst Harry sedí na druhé straně vedle Hermiony
Ja osobne som si tam všimla ešte jednu: Je to vtedy, ked má Harry nastúpiť do metlobalového tímu a Ron povie niečo také že: Aj Fred a Georg sú v tíme ako triafači a oni sú predsa odrážači.

Nezabudal

20. března 2008 v 9:58 | emma

Zlatá strela

20. března 2008 v 9:58 | emma

Chlpáčik

17. března 2008 v 16:02 | emma

Obal DVD - HP1

12. března 2008 v 14:48 | emma

Posters from HP1

12. března 2008 v 14:47 | emma

HP: Film1 - DVD - info

23. září 2007 v 15:15 | emma
DVD INFO (www.svetmagie.archimedes.sk):
Film založený na prvej knihe zaznamenal obrovský celosvetový úspech. Pútavý príbeh bol v celkom vernej adaptácii spracovaný do obrazovej podoby. Samozrejme, že dej bol čiastočne zjednodušený a niektoré veci boli vynechané. Najviac asi zamrzí vypustenie Zloducha.
Aj napriek precíznej práci tvorcov sa vo filme vyskytujú nejaké maličkosti, ktoré neuniknú pozornému divákovi. Asi také najvýraznejšie sú rozdiely medzi malým Harrym - bábätkom na začiatku filmu a pri Hagridovom rozprávaní (alebo na fotke s rodičmi), ďalej v prípade triedenia si Harry sadne vedľa Hermiony, no pri večeri sedí vedľa Rona, tiež v závere filmu vyzerá šachovnica dosť prázdna na to, aby bolo možné dať mat.
Prvý (filmový) disk má menu v angličtine a okrem štandardného výberu umožňujúceho nastaviť zvuk, titulky, prehrať film, výber kapitoly, tiež ponúka doplnkové informácie o hercoch a dve upútavky na film. Výberom sovy (mimo menu) nad hradom sa možno dostať k dodatkovým informáciám. Keďže ide o verziu pre náš trh, možno si vybrať pôvodné znenie alebo slovenský, prípadne český dabing. Aj titulky sú len v týchto jazykových mutáciách. Obrazovej stránke sekundujú kvalitne urobené zvukové stopy, všetky vo formáte Dolby Digital 5.1 (dátový tok 448 kb/s). Čo sa týka prekladu, kopíruje knižnú verziu, takže jeho hodnotenie platí aj pre film. Slovenský dabing je dobrý a všeobecne možno povedať, že je lepší ako český (aj v prípade vybraných hlasov), čo dosiaľ nebolo obvyklé.
Druhý (bonusový) disk zahŕňa neobvyklý obsah. Jazykový sprievod je možný v piatich mutáciách - anglický, slovenský, český, taliansky a anglický/bulharský vo formáte Dolby Digital 2.0 (dátový tok 192 kb/s).
To, že bonusové materiály sú umiestnené samostatne, možno v tomto prípade len oceniť, spracovanie je na veľmi dobrej úrovni. Sú značne obsiahle a ovládané hravou formou. Celkový rozsah je zrejmý z nasledovného obšírneho zoznamu. Zahŕňa nutnú návštevu Šikmej uličky (Gringott banka, Olliwanderov a soví obchod), informácie o fakultách, rozhovory s tvorcami filmu (s titulkami v príslušnom jazyku), interaktívnu virtuálnu prehliadku hradu (spoločenská miestnosť, spálňa, veľká sieň). V knižnici možno nájsť dodatkové informácie v podobe nákresov alebo krátkych filmových sekvencií, scény s obľúbenými postavami z filmu. Filchova mačka ponúka interaktívnu virtuálnu návštevu Hagridovej chalupy a informácie o metlobale. V štyroch učebniach sa možno dostať k ďalším dodatkom: kúzla a čary - ponúkajú scény s profesorom Flitwickom a krátku ukážku z filmu v nezvyčajných jazykových verziách; transfigurácia - informácie a scény s profesormi Dumbledorom a McGonagallovou; obrana proti čiernej mágii - uvádza profesora Quirrela; elixíry - obsahuje náročný test miešania kúzelných odvarov (tretí odvar pozostáva totiž až z troch ponúkaných ingrediencií uvedených v knihe, no ako správna odpoveď sú len dve z nich) a scény s profesorom Snapeom. Zakázané tretie poschodie vedie k získaniu kameňa po zdolaní všetkých prekážok - sprístupní vystrihnuté scény (7). V každom prípade si netreba nechať ujsť aspoň tieto dve - Harry a Snape na prvej hodine, cesta metrom (k maximálnej spokojnosti diváka by prispelo, keby boli súčasťou filmu). Sem-tam sa nachádzajú krabičky s fazuľkami každej chuti, ktoré možno aspoň virtuálne ochutnať.
V prípade použitia na PC sa možno dostať k ďalším doplnkovým bonusom, výhodou je pripojenie k internetu. V tomto prípade treba vedieť po anglicky, je možné dokonca aj ovládanie hlasom. Na disku sa nachádzajú nasledovné materiály. Demoverzie hier ako kartová stolná hra, lego stavebnica magického sveta, EA PC hra (z týchto hier najlepšia - výuka kúzla a zbieranie fazuliek). Ďalej sú tu IPIX interaktívne virtuálne prechádzky hradom a Hagridovou chalupou, šetrič obrazovky a pripomínač v štýle nezabúdal.
Z popisov oboch diskov je zrejmé, že tvorcovia DVD zapracovali a snažili sa pripraviť atraktívny titul doplnený materiálmi, ktoré výborne sekundujú filmu. Na svoje si prídu najmä detskí diváci a fanúšikovia, ktorým by uvedený titul nemal chýbať v ich zbierke.

HP: Film1 - DVD - popis

23. září 2007 v 15:14 | emma
Popis:
Disk 1: Film (cca 150 min, Slovenský dabing aj titulky)
Disk 2: DVD Bonusy
- neuvedené scény (7)
- prechádzka Rokfortom
- filmové ukážky
- miešajte elixíry, preskúmajte Šikmú uličku, chyťte Zlatú strelu...
Disk 2: DVD-ROM Bonusy
- zbieraj kúzelnícke karty
- triediacia ceremónia
- stiahni si šporič obrazovky a nezabudal
- soví e-mail
- internetový odkaz

HP: Film1 DVD - Technické info

23. září 2007 v 15:13 | emma
Technické údaje:
Rok výroby: 2002
Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1
Počet DVD: 2DVD
Jazykové verzie: anglická, česká, slovenská
Titulky: anglické, české, slovenské

HP: Film1 - výrobné info

23. září 2007 v 15:11 | emma
VÝROBNÉ INFO
(autor z www.continental-film.sk):

Film Harry Potter... je prakticky identickým prepisom knihy na filmové plátno. Preto ak ste ju čítali, uvidíte to isté a ak ste ju nečítali, tak to nevadí, lebo za filmom stojí veľkolepý rozpočet a vďaka známemu menu autorky nedôjde ku žiadnym upravovačkám záveru pre nevkusné oko amerického publika.
Ja som celú sériu kníh prečítal pred pár mesiacmi, preto som ju mal v dobrej pamäti. Trošku som sa desil toho, že to bude rovnaké ako v knihe, ale už po pár minútach sa tento pocit stratil. Aj napriek tomu, že som prečítal knihu a teoreticky som sa mal nudiť, nenudil som sa. Tvorcovia filmu sa celkom trafili do mojich predstáv o hrdinoch a pretože sa im podarilo z knihy vyseknúť rozumné torzo príbehu, odchádzal som z filmu vo veľmi príjemnej nálade.
Harry Potter je čarodejník, len o tom nevie, pretože žije v rodine obyčajných ľudí. Tí to pred ním úspešne taja až dovtedy, kým mu nezačnú chodiť listy, z ktorých vyplynie, že ho prijali na čarodejnú školu, kde z neho urobia naozajstného čarodejníka. Tam aj odcestuje a stretne svojich dvoch priateľov Hermionu a Rona, ktorí ho sprevádzajú celým filmom (a aj zvyšnými knihami). Keďže má za sebou temnú minulosť, okrem fanúšikov sa okolo neho zbiehajú aj kriváci a jeden z nich mu pochopiteľne usiluje o život. Lenže predlohou bola kniha pre deti a preto vás snáď nepicne z dramatického odhalenia, že to Potter bez problémov prežije.
A spolu s tým prežije dostatočné množstvo príhod, ktoré zaplnia vyše dvojhodinový film. Užijete si humoru, napätia pri metlobale a tí menší si chvíľkami možno aj cvrknú od strachu, lebo občas film pripomína viac horor (napr. scény v tmavom lese, kde príšera cicia krv jednorožca), než detský film.
Vizuálne sa film tiež podaril, pretože je vidieť, že sa na všetkých fantastických lokalitách poctivo pracovalo, aby mali magickú atmosféru. K nej patria staré budovy, plné tmavých kútov, tajomných priechodov a útulných klubovní v duchu Sherlocka Holmesa. Občas to síce prehnali a vytvorili do filmu nezapadajúce kulisy (napr. pohyblivé schodištia, ktoré len spestrili nudnejšiu scénu), tie sú našťastie dostatočne kompenzované scénami, kde je to v poriadku. Dokonca sa takto podarilo vytvoriť aj nenápadné, ale zato mocné scény (Potter pred zrkadlom), ktoré dieťa síce dobre nepochopí, ale ktoré znalcom vedia povedať viac aj napriek absencii pestrého okolia.
Herci sa do filmu vybrali poctivo. Takú zbierku rozličných tvári asi nájdete len v Anglicku a naozaj veľmi pripomínali naozajstných čarodejníkov. Trojica hrdinov si za svoj výkon zlizla slávu, ktorá ich nepochybne zavedie na zlé kokaínové chodníčky, ale keď sa z toho vylízala Barrymoreová, prečo by to neprežili aj oni? Postaršie ročníky sa určite tešili na Alana Rickmana, ale vzhľadom na aj tak veľkú minutáž filmu, sa mu dostali len dva-tri šteky.
Filmu predchádzala masívna reklama, ktorá podporila predaj Potterovských suvenírov, o ktorých sa zvyklo tvrdiť, že sú na rozdiel od suvenírov k iným filmom inteligentné. No neviem, či to možno tvrdiť o fazuľkách všetkých chutí (odporne syntetická chuť za drahé peniaze), alebo všetkých tých ďalších vecí, ktoré sa v obchodoch ukázali. Asi majú výrobcovia týchto vecí o inteligencii iné predstavy než ja. Ale je na nich vidieť, že pôvodná pekná myšlienka (naozaj kvalitná rozprávková kniha) sa dá previesť do rovnako peknej filmovej podoby, ale všetko to naokolo je už len obyčajný kapitalizmus, ktorý bez problémov pošliape hocičo, len aby naplnil svoje vrecká.
Aj napriek tomu je film príjemnou zábavou na zimné večery, keď vzduchom rozvoniava grog (Žeby som ho cítil aj v Hagridovej chalúpke?) a tam hore nad nami si to rozdávajú Santa Claus s Dedom Mrázom. Deti musia z filmu odísť nadšené a my dospelí ľudia asi tiež, teda ak máme ešte srdce a v ňom dušičku, ktorá nezabudla na detské časy.

WARNER BROS. PICTURES uvádza
v produkcii A HEYDAY FILMS/1492 PICTURES/DUNCAN HENDERSON CHRIS COLUMBUS film "HARRY POTTER AND THE PHILOSOPHER'S STONE"
DANIEL RADCLIFFE RUPERT GRINT EMMA WATSON ďalej JOHN CLEESE ROBBIE COLTRANE WARWICK DAVIS RICHARD GRIFFITHS
RICHARD HARRIS IAN HART JOHN HURT ALAN RICKMAN FIONA SHAW MAGGIE SMITH JULIE WALTERS
Hudba JOHN WILLIAMS Strih RICHARD FRANCIS-BRUCE, a.c.e. Výprava STUART CRAIG Kamera JOHN SEALE, a.s.c., a.s.c.
výroba CHRIS COLUMBUS MARK RADCLIFFE MICHAEL BARNATHAN DUNCAN HENDERSON scenár STEVE KLOVES námet J.K. ROWLING
produkcia DAVID HEYMAN réžia CHRIS COLUMBUS

HP: Film1 - o príbehu

23. září 2007 v 15:10 | emma
Harry Potter a Kameň Mudrcov
O príbehu...
Harry Potter (DANIEL RADCLIFFE) už dlhé roky žije u svojich príbuzných, Dursleyovcov. Na svoje jedenáste narodeniny však Harry začne dostávať tajomné listy, ktoré mu ale jeho strýko zakáže prezrieť. Keďže na listy nikto naodpovadá, navštívi ich jedného dňa poloobor Hagrid (ROBIE COLTRANE) a zoberie Harryho na Rokfortskú strednú školu čarodejnícku. Spolu pôjdu nakupovať do Šikmej uličky, kde sa Harry po prvý krát stretne s mágiou, prídu na Nástupište 9 a 3/4 a tam Harry spozná svojho budúceho najlepšieho priateľa, Rona Weasleyho (RUPERT GRINT). Po príchode na rokfortskú stanicu ich opäť privíta Hagrid a budú sa plaviť po jazere na Rokfortský hrad. Tam všetkých nových študentov roztriedi Rokfortský klobúk do fakúlt, Chrabromil, Bystrohlav, Bifľomor a Slizolin. Hneď na začiatku školského roka si Harry znepriatelí jedného študenta so Slizolinu, Draca Malfoya. On sa stane Harryho nepriateľom po ďalšie roky na Rokforte.
Čarodejnícky svet sa Harrymu zapáči. Naučí sa hrať najznámejší šport vo svete kúziel, a to je metlobal. Stane sa najmladším stíhačom za posledných sto rokov a vďaka svojmu vrodenému talentu napomôže Chrabromilu získať metlobalový pohár. Rokfort sa stane Harrymu niečím ako domovom. Tam Harry zažije spolu so svojimi dvoma najlepšími kamarátmi, Ronom Weaslym a Hermionou Grangerovou (EMMA WATSON) najväčšie dobrodružstvo svojho života. Stretne sa totiž so so svojim úhlavným nepriateľom, lordom Voldemortom.

HP: Film1 - základné info

23. září 2007 v 15:09 | emma
EN: Harry Potter and the Philosopher's Stone
CZ: Harry Potter a Kámen mudrců
Slogan: "Filmová adaptácia známej knihy o čarodejníkovi Harrym Potterovi."
Premiéra: december 2001
Krajina pôvodu: USA/VB
Rok výroby: 2001
Žáner: dobrodružno - fantastický
Odporúčaná prístupnosť: prístupný
Dĺžka: 152 minút
Réžia: Chris Columbus (Sám Doma 1,2)
Hrajú: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Alan Rickman (Galaxy Quest), Maggie Smith (Gosford Park), Julie Walters (Billy Elliot), Richard Griffiths (Sleepy Hollow), Richard Harris (Gladiátor, Unforgiven, Camelot)
 
 

Reklama